Ukraynalı komünistlerden yardım çağrısı: Zelenskiy rejimi cinayetimize yeşil ışık yaktı

Erkin Öncan, 6 Temmuz 2023Mart 2022'de tutuklanan ve Aralık ayından bu yana ev hapsinde tutulan Ukraynalı komünist kardeşler Mihail ve Aleksandr Kononoviç, 'Zelenskiy rejiminin kendilerini öldürmeyi planladıklarını' açıkladı.

Bir video yayınlayan Kononoviç kardeşler, bir polis memurunun kendilerini tehdit ettiğini ve Facebook'ta da bu yönde paylaşım yaptığını söyledi.

Komünistlerden, antifaşistlerden ve uluslararası kamuoyundan yardım isteyen Kononoviç kardeşlerin yayınladığı videodan öne çıkanlar şu şekilde:

"Biz, Kononoviç kardeşler, Ukraynalı anti-faşistler ve komünistler…

Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu'na Avrupa'nın tüm komünistlerine, solcularına ve tüm dünyaya sesleniyoruz. Zelenskiy rejiminin bizim cinayetimizi hazırladığını resmen ilan ediyoruz.

Bir polis defalarca evimize geldi, öldürmekle tehdit etti ve yakın zamanda Facebook'ta adresimizi yayınlayarak alenen öldürülmemiz çağrısında bulundu.

Ev hapsinde olduğumuzu, hiçbir yere gidemediğimizi, kapana kısıldığımızı ve tuzağa düşürüldüğümüzü hatırlatmak isterim. Rejim bunu çok iyi biliyor, halkla Facebook üzerinden iletişime geçtiklerini hatırlatırım.

Zelenskiy rejimi bizi yasaklıyor, tıpkı 30'larda komünistlerin ve anti-faşistlerin yasaklandığı Almanya'daki gibi.

Yoldaşlar, Avrupa ve dünyadaki büyükelçiliklere, konsolosluklara, Avrupa Birliği'nin resmi makamlarına, BM misyonuna, dünya çapındaki diğer kamu kuruluşlarına gitmenizi rica ediyoruz.

Zelenskiy rejiminin bizi öldürmesini önlemek için sizden yardım istiyoruz, gücü olmayan hiçbir polis bunu yapamaz. Zelenskiy rejimi cinayetimize yeşil ışık yaktı. Yoldaşlar, buna birlikte bir son vermezsek, bizi er ya da geç öldürürler, yardım istiyoruz.

Yoldaşlar, alarm verilmeli yoksa rejim er ya da geç bu halka açık infazı gerçekleştirecek."

https://erknoncn.substack.com/p/ukraynal-komunistlerden-yardm-cagrs?utm_source=profile&utm_medium=reader2

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir