TKP Lideri Okuyan: "İşçilere Kılıçdaroğlu İçin Oy Verin Deriz"

"Her şeye rağmen ikinci turda Erdoğan ve Kılıçdaroğlu olursa destekler misiniz Kılıçdaroğlu'nu?"

"İkinci turda dediğiniz gibi Kılıçdaroğlu ve Erdoğan var. Biz Erdoğan'a ilişkin sözümüzü zaten söylüyoruz.

Kılıçdaroğlu'na ve muhalefete dair de sözümüzü yine söyleriz, çok net bir şekilde. Ama deriz ki, Türkiye'nin önünden Erdoğan çekilsin ki, Erdoğan'a alternatifiz diyenlerin çözüm olmadığını halk görsün deriz ve Kılıçdaroğlu için oy isteriz.

Muhalefet Başa Geldiğinde 6 Ay İçinde Teşhir Olacak Zaten

Türkiye'de Erdoğan'ın psikolojik bir bariyer, engel haline geldiğini görüyoruz. Kimse karamsarlığa kapılmasın yalnız, bugünkü muhalefetin yaldızının dökülmesi 6 aydır, bir yıl değildir. Oraya hazırlanmamız gerekiyor. Şöyle anlaşılmasın, biz kayıtsız şartsız destek… Biz sözümüzü söyleyeceğiz. Bugünkü muhalefet Erdoğansız AKP rejimine Türkiye'yi götürmeye çalışıyor, bütün Millet İttifakı için söylüyorum. AKP'de bir çözülme olacak. Biz Erdoğansız bir AKP rejimi sürsün diye mi bunca perişanlığı yaşadık. Böyle giderse Türkiye asıl felaket o zaman yaşanacak. O yüzden uyanık olmak gerekiyor. Dediğim gibi daha çok sular akacak ama sordunuz net bir şey söyledim.

Erdoğan bugünkü düzeni, sermaye sınıfını koruyan bir şeye dönüştürdü

İnsanlar başka bir şey konuşamaz hale geliyor, Erdoğan gitsin. Bu baskıdan korktuğumuz için değil. Bakın biz TKP olarak zaman zaman çok kritik seçimlerde, kendi ilkelerimiz için yalnız kalmayı, çok düşük oylar almayı göze aldık, biz o seçimlerin akşamında şimdi biz parti olduk dedik. Yalnız kalmayı da becerdik parti olarak. Herkesin HDP'nin peşine gittiği seçimde biz dik durduk, İmamoğlu'na oy çağrısı yapmadık ve bunların nedenleri de söyledik ama farklı bir şey var ortada. Biz dolayısıyla bir eleştiriden korktuğumuz için değil, Türkiye artık bu şeyden çıkmak zorunda, bir üç yıl, dört yıl daha Erdoğan'ı tartışamaz Türkiye. Erdoğan bugünkü düzeni, sermaye sınıfını koruyan bir şeye dönüştü, her şeyi Erdoğan'dan bilen bir halk var. Bu iktidar gider gitmez adil bir ülke olacak Türkiye deniyor, nasıl olacak? Bu sistemle Türkiye nasıl adaletli bir ülke olacak, mümkün değil. Her şeyin özü, Türkiye'nin kaynaklarına bir özel sektör, bir avuç şirket el koymamalıdır. Bu durum sona ermeden Türkiye'de eşitlik, adalet, özgürlük olmaz. Bunu söylüyoruz."

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir