Sosyalistlerden 'Ukrayna'da NATO'ya hayır! Barışa evet!' açıklaması

Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) ve Toplumcu Kurtuluş Partisi (1920TKP)'nin ortak açıklamasında ABD ve NATO'nun Rusya'yı çevrelemek için Ukrayna'yı NATO üyesi yapmaya çalıştıkları belirtilerek "Rusya'nın kuşatılması Türkiye'nin kuşatılmasıdır!" denildi.

Tüm dünyanın gözü Rusya'nın NATO kuşatmasını yarmak için Ukrayna'ya düzenlediği operasyona çevrilmişken Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) ve Toplumcu Kurtuluş Partisi (1920TKP) ortak bir açıklama yaparak gelişmeleri değerlendirdi.

İki partinin ortak açıklamasında "Ukrayna'da 8 yıldır Amerika/NATO kışkırtmaları ile bir iç savaş sürüyor. Ukrayna'da darbeyle iktidarı alan Naziler 8 yıldır Donbas'ta sivil halka saldırıyor. Katliamlar yapıyor.

Ukrayna ordusunun Donbas halkına saldırılarını ve NATO kuşatmasını durdurmak isteyen Rusya'nın Ukrayna'ya girmesi ile savaş bütün ülkeye yayıldı.

NATO'ya karşı Rusya'nın meşru taleplerini savunabilmesi, Karadeniz'in NATO gölü olmasına karşı bölge ülkelerinin dayanışmasının sağlanması için Ukrayna'da derhal barış istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

ABD'NİN HEDEFİ KARADENİZ'İ NATO GÖLÜ YAPMAK

ABD ve NATO'nun Karadeniz'i NATO gölü yapmaya çalıştığına dikkat çekilen açıklamada "Son 20 yıl içinde yapılan bütün antlaşmaları çiğneyerek, verdikleri sözleri tutmayarak Doğu Avrupa ülkelerini ve bir kısım eski Sovyet Cumhuriyetini üye yaparak adım adım Rusya Federasyonu'nu kuşatan, NATO'nun (ABD'nin) hedefi bellidir.

Şimdi de Ukrayna'yı silahlandıran ve bu ülkeyi NATO'ya dahil etmek isteyen ABD'nin hedefi, Rusya'nın kuşatılmasını tamamlamak ve Karadeniz'i bir NATO gölü yapmaktır.

Rusya'nın kuşatılması Türkiye'nin kuşatılmasıdır! Onun için Rusya'nın ABD'ye ve NATO'ya direnmesi Türkiye'nin lehinedir" denildi.

YAŞASIN TÜRK, RUS, UKRAYNA KARDEŞLİĞİ! KAHROLSUN EMPERYALİZM!

SCP ve 1920TKP tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Türkiye, Montrö antlaşmasının hükümlerini uygulayarak boğazlarımızın Rusya'ya karşı kullanılmasına izin vermemelidir.

Türkiye, Batılı emperyalist-kapitalist devletlerin Rusya'ya karşı uyguladığı ve uygulayacağı ambargoya katılamaz!

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir