Sosyalist Kore Basını ABD'yi İsrail'in Terörizmine Göz Yumduğu İçin Kınıyor

Sosyalist Kore'nin en büyük gazetesi Rodong Sinmun (İşçi Gazetesi) ABD'yi İsrail'in Terörizmine Göz Yummakla Suçlayan bir yorum yaptı.

"Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) 7 Ekim'de İsrail'e sürpriz bir saldırı düzenlediğinde ABD'li yetkililer bunu terörizm olarak nitelendirip gürültü koparmışlardı.

İsrail'in geçtiğimiz günlerde Suriye'de Şam'ın dış mahallelerine bir füze saldırısı düzenleyerek İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan bir askeri danışmanı öldürdüğü açıklandı.

Eğer ABD'nin terörizmi tanımlamak için kullandığı sağlam ve adil bir ölçütü olsaydı, İsrail'in bu yasadışı vahşetini terörizm olarak nitelendirmesi gerekirdi. Ancak ABD bunu hala görmezden geliyor."

Rodong Sinmun (İşçi Gazetesi) yazarı: "ABD dünyada ve bölgede tüm felaketlerin ve kötülüklerin kaynağı, çünkü ABD sadece kendisine ve uşaklarına yönelik herhangi bir saldırıyı terörizm olarak görüyor. Ancak beğenmediklerine ve rakiplerine yönelik herhangi bir saldırıyı terörizm olarak görmüyor. Açıkça çifte standart uyguluyor. "

"ABD'nin aktif desteği ve himayesi altında İsrail tarafından katliamlar gerçekleştirilmektedir. ABD, İsrail'in terörist eylemlerine ısrarla göz yummakta ve kalkan olmaktadır.
Bunun amacı, Ortadoğu sorununu daha da karmaşık hale getirmek ve bundan yararlanarak bölge üzerindeki hakimiyetini genişletmek ve pekiştirmektir. Ortadoğu krizi patlak verdiğinde, ABD Ortadoğu'ya çok sayıda asker göndererek İran'a ve diğer diken olarak gördüğü ülkelere karşı devlet destekli yeni bir terörizm uygulayacaktır.

İran'ın öfkesi, ABD'nin planladığı bir önceki Süleymani suikastında olduğu gibi, yakınlarda bir başka üst düzey askeri yetkilinin terörist İsrail tarafından öldürülmesiyle doruğa ulaştı.
Ortadoğu'daki durum, İsrail'in İran'ın sabrını taşıran eylemiyle en kötü aşamaya geldi. Ortadoğu'da daha büyük bir barut fıçısı patlayabilir.
Bu vahim durumun sorumlusu ABD ve onun güç ve iktidar tutkusuna saplanmış destekçileridir".

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir