Rusya Federasyonu Komünist Partisi: Yalnızca sosyalist bir Rusya dünyada istikrar ve güvenliğin garantörü olabilir

Erkin Öncan, 9 Nisan 2023Rusya Federasyonu Komünist Partisi (KPRF) lideri Gennadi Züganov, Donbass bölgesinde savaşan Rus askerlerin SSCB bayrak ve armalarıyla kaydedilen görüntüleri paylaşarak bir açıklama yayınladı.

Cephedeki askerlerin ABD ve NATO tarafından yoğun silah desteği verdiği 'Nazi-Banderitlere karşı zafer için her şeyi yaptığını' söyleyen Züganov, "Büyük Anayurt Savaşı yıllarında olduğu gibi, bugün de anavatanımızın bağımsızlığı ve güvenliği, Rus dünyasının korunması ve Washington tarafından empoze edilen, bize yabancı küreselci değerlerin olmadığı adil bir dünya düzeni için savaşıyoruz" dedi.

Rus askerlerinin, KPRF tarafından cepheye gönderilen Sovyet arma ve bayraklarıyla kaydettikleri teşekkür videolarını paylaşan Züganov, "Zafer Sancakları ve ve SSCB'nin orak ve çekiçli kırmızı bayrakları ordumuzun saflarında özellikle popüler. Bunlar, o zamanki ve şimdiki Büyük Zaferimizin sembolleri. Bu, güçlü bir devletin – Sovyetler Birliği'nin hatırası. Bu semboller, halkların gücünü ve adaletini, yoldaşlığını ve dostluğunu temsil ediyor" açıklamasında bulundu.

Rusya'nın 'bir kez daha güçlü ve bağımsız olması' ve 'dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olması için her şeyin yapılması gerektiğini savunan Züganov ayrıca, "Yakın tarihimizin de gösterdiği gibi, yalnızca güçlü, sosyalist bir Rusya dünyada istikrar ve güvenliğin garantörü olabilir" ifadelerini kullandı.

Züganov'un paylaştığı videoda, askerlerin Züganov ve KPRF'ye teşekkür ettikleri görülüyor. Bu video ayrıca, Züganov'un YouTube kanalında, 'SSCB'nin kızıl bayrağı, neo-Nazizme karşı kazanılan zaferin bir simgesidir' başlığıyla paylaşıldı.

Videoda konuşan askerlerden ilki, "Çok teşekkür ederim, biz SSCB'nin çocuklarıyız, zafer bizim olacak Gennady Andreeviç, Teslim ettiğiniz her şeyi dağıtıyoruz" ifadelerini kullanıyor.

İkinci asker de, partinin gönderdiklerinden ötürü teşekkür ederken, videoda yüzü blurlanan üçüncü asker ise, şu ifadeleri kullanıyor:

"Ben, 6 çocuk babası olarak tehlikede olan vatanımı savunmaya geldim ve adalet için canımı vermeye hazırım. SSCB'ye dönelim, böylece hayat eskiden olduğu gibi olsun."

https://erknoncn.substack.com/p/rusya-federasyonu-komunist-partisi?utm_source=profile&utm_medium=reader2

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir