MDD Hareketi

Kübalı dostlarımızdan aldığımız bilgilere göre, Küba'da çeşitli bölgelerde aniden patlak veren sokak eylemlerinin arkasında, ABD'den yönlendirilen vatan düşmanı unsurların olduğu çok açık görülüyor. ABD'nin Birleşmiş Milletler'de Amerika'nın ambargosuna karşı yapılan oylamada aldığı büyük hezimeti içine sindiremeyen Amerika bu kez sokak eylemleriyle iç kargaşa yaratmayı hedefledi. Amerika'nın gerici politikacıları son günlerde Küba'nın Covid-19'a karşı kazandığı parlak başarıyı gözlerden kaçırmak için, her türlü Küba karşıtı propagandayı şiddetlendirdi. Sosyal medya kanallarını ve bir avuç destekçilerini kullanarak, halk ile hükümet arasında soğukluk yaratmak için harekete geçti. Küba milleti bu tür birçok Amerikan girişimini daha önceki yıllarda da boşa çıkarmış ve zaferler elde etmiştir. MDD Hareketi olarak, tüm kalbimizle kargaşa girişimine karşı direnen Küba hükümetinin ve halkının yanındayız.

Uzun süren Amerikan ambargosu, ve Covid-19 salgınının sonucu olarak, Küba'da başta Turizm olmak üzere birçok sektörde yaşanan ciddi sıkıntılara karşın, tüm Küba halkı ülkesini savunmakta ve kendi hükümetini bütün gücüyle desteklemektedir.

Sosyalist Küba milletinin devrimci liderlerinin izinden giderek kahramanca direneceğine ve kargaşa girişimini boşa çıkaracağına inanıyoruz.

  • Tüm Türkiye dost ve kardeş Küba'nın yanındadır !
  • Küba, Kübalılarındır !
  • Amerika Küba'dan Elini Çek !

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir