Filistin ve Arap Ülkelerinden Sendikacılar ve Sol Partiler ÇKP'yi Ziyaret Ettiler

Nisan 1 2024


Filistin El Fetih Devrim Konseyi üyesi Bassam Zakarneh öncülüğünde Arap ülkelerinden sol görüşlü siyasi partilerden oluşan bir heyet geçtiğimiz günlerde Çin'i ziyaret etti.
Heyetle 28 Mart'ta bir araya gelen Çin Komünist Partisi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkan Yardımcısı Li Mingxiang, Çin'in Gazze'de ateşkes sağlanması ve Orta Doğu'da kalıcı barış ve istikrarın sağlanması için kararlı ve aralıksız çaba göstermeye devam edeceğini söyledi. ÇKP, Arap ülkelerindeki sol kanat partilerle devlet yönetişimi ve idari işlerde stratejik iletişim ve deneyim alışverişini derinleştirmeye, yeni dönemde ortaklaşa bir geleceğe sahip bir Çin-Arap ülkeleri topluluğu inşa etmeye ve insanlığın gelişimini ilerletme davası için ortak mücadeleye gönüllü olduğunu belirtti.
Zakarneh, Çin tarafına Filistin halkının meşru ulusal haklarını geri kazanma davasına verdiği güçlü destek için teşekkür etti. Zakarneh, aynı zamanda Filistin'in tüm bölgelerinde sendikalar birliğinin başkanı ve Filistin işçi hareketi içinde önemli bir militan.
Arap ülkelerindeki sol görüşlü siyasi partiler ÇKP ile fikir alışverişini güçlendirmeye ve ÇKP'nin teorik inovasyon ve Çin modernleşmesini teşvik etme konusundaki başarılı deneyimlerinden öğrenmeye hazır olduklarını ifade etti.

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir