Donbasslı komünistlerden 1 Mayıs açıklaması: "Kızıl bayraklar, askerlere neo-Nazizme karşı savaşmaları için ilham veriyor"

Erkin Öncan, 1 Mayıs 2023Donetsk Komünist Partisi lideri Boris Alekseyeviç Litvinov, 1 Mayıs vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Litvinov'un mesajında Donbass cephesinde yaygın olarak kullanılan Kızıl Bayrak'lara atıf yapması, 'cephedeki Sovyet simgeleri' konusunda Rusya Federasyonu Komünist Partisi (KPRF) ile Donbasslı komünistlerin benzer düşüncelere sahip olduğunu gösteriyor.

Litvinov'un açıklaması şu şekilde:

"1 Mayıs, emekçilerin mücadelesindeki ana silah olan dayanışmayı her zaman sembolize etmiştir. Halklarımızı bir araya getiren ve büyük zaferler kazanmamızı sağlayan dayanışmaydı. 1 Mayıs ve Lenin'in doğum günü bir araya getirildi. Lenin ve Bolşevik Parti, sosyalizm çağını başlattı. Bugün Rusya'dan ve dünyanın birçok ülkesinden askerler 1 Mayıs saflarımızda yürüyor. Kızıl bayraklar onlara neo-Nazizme karşı savaşmaları için ilham veriyor. Yeni zaferlerimizi ancak birlik ve beraberlik sağlayabilir."

https://erknoncn.substack.com/p/donbassl-komunistlerden-1-mays-acklamas?utm_source=profile&utm_medium=reader2

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir