Çin-Vietnam: İki Komünist Partisi İlişkileri Daha Üst Düzeye Çıkarıyor: Örgütlenme Komisyonları Anlaştı

18 Temmuz 2022

Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi Truong Thi Mai

Çin Komünist Partisi üst düzey yetkilisi Chen Xi, Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Örgütlenme Komisyonu Başkanı Bayan Truong Thi Mai ile bir dizi resmi görüşme gerçekleştirdi.

ÇKP Merkez Komite Siyasi Bürosu üyesi ve ÇKP Merkez Komitesi Örgütlenme Departmanı başkanı Chen, Çin'in Vietnam ile birlikte çalışmaya hazır olduğunu söyledi. "Partiler arası işbirliği bizim en güçlü yanımız, bu avantajımızı kullanmalıyız: İki Parti arasında daha verimli bir alışveriş ve işbirliği için çabalayacağız." diyen Chen, "Örgütlenme ve kadro yetiştirme konuları öne çıkan konular. Çin-Vietnam arasında kapsamlı stratejik işbirliği ortaklığını büyütmek adına somut adımlar atacağız" sözlerini sarf etti.

Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi Truong Thi Mai de "Vietnam Çin ile Partiler-arası alışverişi güçlendirmek ve ikili ilişkileri daha ileri bir noktaya taşımak istiyor. Her şey birlikte sosyalizm davamızı büyütmek için." dedi. Bayan Truong Thi Mai, bu yıl yapılacak olan ÇKP 20. Ulusal Kongresi'nin başarıyla tamamlanması dileğinde bulundu.

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir