Çin Komünist Partisi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Nepal Komünist Partisi (Maoist Merkez) Başkanı Kemal Praşanda ile Bir Görüşme Gerçekleştirdi

Nepal Komünist Partisi (Maoist Merkez) Başkanı Kemal Praşanda

Praşanda Kongre'de yeniden Parti başkanı seçildi. Nepal'da birleşen komünist partiler 3 yıl sonra yeniden bölündü ve ayrı kongreler yaptı. ÇKP Nepal'deki komünist ve sosyalist partiler arasında ayrım yapmıyor ve iyi ilişkilerini koruyor.

Paraşanda, Nepal'in ekonomik ve toplumsal kalkınmasına verdiği değerli destek ve COVID-19 pandemisine karşı mücadeledeki yardımları için Çin Halk Cumhuriyeti'ne teşekkür etti. Praşanda Nepal Komünist Partisi (Maoist Merkez)'nin Çin Komünist Partisi ile olan ilişkilerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini ve Çin-karşıtı faaliyetler yürütmek için Nepal topraklarının kullanılmasına kararlı bir şekilde karşı durduklarını belirtti. Nepal Komünist Partisi (Maoist Merkez)'in Nepal-Çin ilişkilerinin doğru yönde geliştirilmesi için ÇKP ile alışverişi ve işbirliğini güçlendirmeye hazır olduğunu vurgulayan Praşanda, Pekin Kış Olimpiyatları'nın başarılı bir şekilde tamamlanmasını umduğunu söyleyerek Çin halkının yeni yılını kutladı.

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir