ÇKP Mao'nun doğumunun 130. yıldönümü anısına bir konferans düzenledi

Çeviren Ferdi Bekir

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Salı sabahı Yoldaş Mao Zedung'un doğumunun 130. yıldönümünü anmak üzere Büyük Halk Salonu'nda geniş katılımlı bir konferans düzenledi.
ÇKP Genel Sekreteri Xi Jinping düzenlenen konferansta önemli bir konuşma yaptı.

Xi, Yoldaş Mao Zedung'un öncülüğünü yaptığı davayı ileriye taşımanın önemini vurguladı ve Çin'i daha güçlü bir ülke haline getirmek ve Çinin modernleşmesini sürdürerek Çin ulusunu tüm cephelerde gençleştirmek için çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Mao Zedung Düşüncesinin Partimiz için paha biçilmez bir manevi-entellektüel zenginlik olduğunu ve eylemlerimize yol göstereceğini ifade eden Xi, Yoldaş Mao Zedung'u anmanın en iyi yolunun onun öncülük ettiği davayı ilerletmeye devam etmek olduğunun altını çizdi.

Konferansa ÇKP Siyasi Bürosu Daimi Komitesi üyeleri katıldı. Siyasi Büro Daimi Komitesi üyesi Cai Qi konferansa başkanlık etti.

Xi konuşmasında, Yoldaş Mao Zedung'un yaşamının ulusal refah, ulusal gençleşme ve halkın mutluluğuna adanmış bir yaşam olduğunu söyledi.

Xi şunları söyledi : "Mao, Marksizmi Çin toplumunun koşullarına uyarlamak, büyük, görkemli ve erdemli ÇKP'yi kurmak ve halkın ülkenin efendisi olduğu Yeni Çin'i kurmak için Çin Halkına yol gösterdi. Yoldaş Mao aynı zamanda sosyalist sistemimizin kurulmasında ve yenilmez yeni bir halk ordusu modelinin inşasında halka önderlik etti. Mao, Çin ulusuna ve Çin halkına tarihe geçecek silinmez tarihi katkılarda bulunmuştur. Mao Zedung hayatını Parti'ye ve halka adadı ve onun asil ruhu gelecek nesiller tarafından sonsuza dek hatırlanacaktır.
Yeni çağın yeni yolculuğunda tüm Parti'nin ve tüm ulusun temel görevi Çin'i daha güçlü bir ülke haline getirmek ve Çinin modernleşmesini sürdürerek Çin ulusunu tüm cephelerde gençleştirmektir. Bu, Mao Zedung da dahil olmak üzere tüm devrimcilerin büyük davasıdır. Bu, bugünün tüm Çinli Komünistlerinin tarihi sorumluluğudur."

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir