ÇKP 20.Kongre Raporunun Tam Metni

Xi Jinping'in 20. Kongre'ye Sunduğu Rapor

Yoldaşlar,

Çin Komünist Partisi (ÇKP) 19. Merkez Komitesi adına 20. Ulusal Kongre'ye bir rapor sunacağım.

Çin Komünist Partisi 20. Ulusal Kongresi büyük önem taşıyan bir toplantıdır. İşte bu kongre tüm Parti ve tüm etnik gruplardan oluşan Çin ulusunun Çin'i her bakımdan modern bir sosyalist ülke haline getirmek ve İkinci Yüz Yıllık Hedefe (2049) doğru ilerlemek için yeni bir yolculuğa çıktığı bu kritik zamanda gerçekleşiyor..

Bu Kongrenin konusu, Çin'e Özgü Sosyalizmin büyük bayrağını yüksekte tutmak, Yeni Bir Dönem için Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesini tam olarak uygulamak, Partinin büyük kurucu ruhunu ileriye taşımak, kendinden emin olmak ve kuvvet inşa etmek, temel ilkeleri korumak ve yeni bir çığır açmak, girişim ve metanetle ilerlemek ve her bakımdan modern bir sosyalist ülke inşa etmek ve Çin ulusunun büyük gençleşmesini tüm cephelerde ilerletmek için birlik içinde çabalamaktır.

Çin Komünist Partisi, bir asır önce kuruluşundan bu yana kayda değer bir yolculuk gerçekleştirmiştir. Partimiz kendisini Çin ulusu için kalıcı büyüklüğe ulaşmaya adamış ve insanlık için barış ve kalkınma gibi asil bir amaca kendini adamıştır.

Çin Komünist Partisi, bir asır önce kuruluşundan bu yana kayda değer bir yolculuk gerçekleştirmiştir. Partimiz kendisini Çin ulusu için kalıcı büyüklüğe ulaşmaya adamış ve insanlık için barış ve kalkınma gibi asil bir amaca kendini adamıştır. Sorumluluğumuz eşsiz bir öneme sahiptir ve misyonumuz kıyaslanamayacak kadar görkemlidir. Parti'deki hepimizin asıl amacımızı ve kuruluş misyonumuzu asla unutmamamız, her zaman mütevazı, ihtiyatlı ve çalışkan olmamız ve mücadelemizi sürdürme cesaretine ve yeteneğine sahip olmamız zorunludur. Tarihimize güvenmeli, daha büyük bir tarihsel inisiyatif sergilemeli ve yeni dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm (kitabımız) için daha da görkemli bir bölüm yazmalıyız.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN İNDİRİNİZ

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir