ABD'nin Demokrat Partisi Yanlısı Neoliberal Yayın Organı CNN INTL: İmamoğlu Erdoğan'ı Devirebilecek Aday Yorumunu Yaptı

Ekrem İmamoğlu, Hamas'a da İsrail Saldırganlığına da Karşıyım

"Hamas tabi bizim çok üzüldüğümüz bir saldırıyı İsrail'de yaptı. Ve bu terör uygulamalarını yapan, insanları topluca öldüren her türlü örgütlü yapı bizim nezdimizde terör örgütüdür. Bugün aynı şey ne yazık ki İsrail'de Filistinli masum insanlara uygulanıyor. Ben her iki konunun (ÇN. Olayın) en kısa zamanda da bir an önce bu bağlamda değerlendirilmesini ve Filistinlilerin de böylesi bir zulme maruz kalmalarının engellenmesini talep ediyorum. Genel anlamda Batı bu konuda büyük resmi görmüyor, bu konuya sadece ya bir tarafın veya diğer tarafın gözünden bakıyor. Bence biz daha gerçekçi bakıyoruz. Hamas'ın saldırısını kötü bir saldırı ve çok kötü bir durum ve terör saldırısı olarak yorumluyoruz. Ama bugün orada öldürülen Filislinli kadınların ve çocukların maruz kaldığı zulme de karşı duran bir anlayışı temsil ediyoruz."

Dünya Çapında Otoriter Rejimler ve Demokrasiler Savaşı

İmamoğlu neoliberal CHP yönetiminin görüşleri doğrultusunda dünya çapında otoriter rejimler ve Batılı demokrasiler arasında bir savaş sürdüğüne inanıyor.
İmamoğlu'na göre "dünyada popülizme başvuran otoriterizm çok tehlikeli bu akım beklenmedik bir biçimde ülkeler arası çatışmalara yol açar…"
"Demokratikleşme alanının, bütün dünyaya; Birleşik Devletler'den Avrupa'ya, Türkiye'den, Uzak Doğu'ya çok iyi geleceğini düşünüyorum." Ortadoğu'nun ortasında demokratikleşme ve liberalleşmenin tüm dünyaya çok iyi geleceğini düşünüyorum". Hamas, Erdoğan görüşmesinin ardından gelen bu röpörtaj aynı zamanda İsrail'in Gazze'nin Refah bölgesine saldırı yapacağı haberleri ile aynı anda servis edildi… Ekrem İmamoğlu, emperyalist Batılı güçlerin, uluslararası mali oligarşinin izleyicisi işbirlikçi tekelci burjuvazinin ve Türkiye'nin seküler/Batıcı/liberal kamuoyunun "kazanacak" adayı olduğu görüşü genel kabul görüyor.

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir