Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), Vietnam, Laos İktidar Partileri Liderlerinden Yeniden Seçilen Xi Jinping'e Tebrik Mesajları

Pazar günü, Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), Vietnam, Laos iktidar partileri ve liderleri Xi Jinping'e Çin Komünist Partisi (ÇKP) 20. Merkez Komitesi genel sekreterliğine seçilmesinden dolayı tebriklerini iletti.

Küba Komünist Partisi Merkez Komitesi Birinci Sekreteri ve Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Xi'yi kutlarken, Xi'nin önderliği altında ÇKP ve Çin halkının yeni dönemde Çine Özgü Sosyalizm davasında yeni başarılar elde etmeye devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Xi'nin ÇKP Merkez Komitesi'ne yeni dönem için Çine Özgü Sosyalizme teorik ve pratik katkılarda bulunma konusunda önderlik ettiğini ve Marksizm'in Çin bağlamına ve zamana uyarlanmasında bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Çin ve Küba'nın iyi dost, iyi yoldaş ve iyi kardeş olduğunu belirten Diaz-Canel, siyasi karşılıklı güven, dostane işbirliği ve yakınlığın iki ülke arasındaki ilişkilerin ayırt edici özellikleri olduğunu kaydetti. Küba ve Çin'deki iki parti, iki ülke ve halklar arasındaki ilişkilerin örnek teşkil ettiğini de sözlerine ekledi. Xi ile birlikte iki ülkenin (Çin-Küba) sürdürülebilir kalkınmasını ve halklarının refahını teşvik etmek ve dünyadaki sosyalizm sürecinin geri döndürülemez ve canlılık dolu olmasına yardımcı olmak amacıyla, yukarıda bahsedilen ilişkilerin genişletilmesi ve iyileştirilmesi için siyasi rehberliği güçlendirmeye devam etmek üzere çalışmaya hazır olduğunu yineledi.

Kore İşçi Partisi Genel Sekreteri Kim Jong Un, 20. ÇKP Ulusal Kongresi'nin Çin Komünist Partisi ve halkının Xi'nin merkezinde yer aldığı ÇKP Merkez Komitesi etrafında daha sıkı bir şekilde birleşmesi ve Yeni Bir Dönem için Çine Özgü Sosyalizm üzerine Xi Jinping Düşüncesi bayrağı altında Çin ulusunun büyük yeniden gençleşmesinin tarihi sürecini teşvik etmesi için çığır açan bir dönüm noktası öneminde olduğunu söyledi.

Kim, Xi'nin liderliği altında ÇKP'nin ve Çin halkının Çine Özgü Sosyalizmi koruyup geliştireceğine ve modern bir sosyalist ülke inşa etmeye yönelik yeni yolculukta her bakımdan görkemli bir zafer elde edeceğine inandığını söyledi. Kim Yong Un, Sosyalist Kore-Çin ilişkilerini daha iyi bir geleceğe taşımak ve iki ülkenin büyük sosyalizm davasının gelişimini güçlü bir şekilde desteklemek için Xi ile birlikte çalışmak istediğini söyledi.

Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong, Çin'in uzun vadeli kalkınmasını ve 2049 Hedefinin başarıyla gerçekleştirilmesini amaçlayan 20. ÇKP Ulusal Kongresinin bir dizi önemli stratejik plan, hedef ve görev formüle ettiğini ve Çine Özgü Sosyalizmin teorik sisteminin sürekli iyileştirilmesini ve yenilikçi gelişimini teşvik ettiğini söyledi.

Nguyen Phu Trong; Çine Özgü Sosyalizm üzerine Xi Jinping Düşüncesi'nin rehberliğinde, tüm Parti ve tüm ülke halkının 20. ÇKP Kongresi tarafından ortaya konan hedefleri kesinlikle tamamlayacağına, sosyalist modernleşmeyi daha erken bir tarihte gerçekleştireceğine ve Çin'i müreffeh, güçlü, demokratik, kültürel olarak gelişmiş, uyumlu ve güzel büyük bir modern sosyalist ülke haline getireceğine inanıyoruz, diye belirttti. Vietnam'ın Xi'nin samimi ilgisine ve iki ülke halkının yararına Vietnam-Çin ilişkilerine yaptığı büyük katkıya büyük değer verdiğini de sözlerine ekledi.

Laos Halkın Devrimci Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Thongloun Sisoulith mesajında, 18. ÇKP Ulusal Kongresi'nden bu yana, Xi'nin merkezinde olduğu ÇKP Merkez Komitesi'nin Çin halkını birleştirdiğini ve yönlendirdiğini, sürekli olarak yeni başarılar elde ettiğini ve Çine Özgü Sosyalizm davasında yeni zaferler yarattığını söyledi.

Thongloun, Xi tarafından ortaya atılan ortak kader topluluğuna sahip bir insan topluluğu inşası, Kuşak ve Yol Girişimi, Küresel Kalkınma Girişimi ve Küresel Güvenlik Girişimi gibi başlıca fikir ve önerilerin uluslararası toplum tarafından geniş çapta kabul gördüğünü ve desteklendiğini ve bu önerilerin dünya barışı ve kalkınmasına olumlu katkılar yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi. Thongloun, stratejik iletişimi daha da güçlendirmek, yeni dönemde Laos-Çin ilişkilerinin derinlemesine gelişimine ve ortak geleceğe sahip bir toplum inşasına birlikte öncülük etmek ve teşvik etmek, böylece iki ülkeye ve halklarına daha fazla fayda sağlamak ve sosyalizmin büyük davasını ortaklaşa ilerletmek için Xi ile birlikte çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Yorum Bırakınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir